צור קשר | מחשבונים | המלצות מלקוחות | כתבות | מי אני | דף הבית

למה סנדוויץ?
למה? כי זה הדבר הכי טעים (חוץ מביסלי גריל), הכי זמין, הכי מהיר וקל להכנה, נוח לקחת לכל מקום, יחסית הוא גם ממש זול, אבל הכי חשוב...לצד זה שהוא באמת באמת בריא, הוא גם מספק רמת שובע מאוד גבוהה לטווח ארוך, על אף שבאופן יחסי מכיל ממש מעט קלוריות.

אחד העקרונות הבסיסיים והחשובים ביותר באכילה נכונה זה לאכול ארוחות קטנות, תכופות ומאוזנות כדי לא להגיע אף פעם למצב של רעב, כי רק ככה אפשר לשלוט על מה שנכנס לפה. מכירים את זה, שכשרעבים אז אוכלים נורא מהר וממש הרבה מה שרק מוצאים זמין, ולא מפסיקים להמשיך לחפש אח"כ...?

ארוחה מאוזנת זאת ארוחה שמכילה חלבון, פחמימה וירק. חשבתם על זה פעם שסנדוויץ זו ארוחה ממש מאוזנת?


פחמימה = לחם.
חלבון = גבינה / חומוס / ביצה / טונה / סרדינים / עוף, וכמובן שאפשר גם שומן כמו טחינה ואבוקדו.
וירק = ירק.
אז שתדעו, אין על סנדוויץ.

וכל מי שמחליט לעשות דיאטה בלי או עם מעט פחמימות, זאת בעיה שלו. ורק כדי לחזק את מה שאני אומרת כל הזמן, מצאתי מחקר (1) שבדק את הרגלי צריכת הפחמימות בקרב אנשים בוגרים במשקל תקין. ומה הוא מצא?מדהים!!! שדיאטה דלת פחמימות (כזאת שמכילה פחות מ 40% פחמימות מסך צריכת הקלוריות היומית) קשורה עם סיכוי גבוה יותר לעודף משקל והשמנה. ואילו הסיכוי הנמוך ביותר קשור עם צריכת פחמימות שנעה בין 47%-64% מהצריכה הקלורית היומית.

מה זה אומר תכל´ס? שאם צורכים דיאטה שמכילה בערך 1500 קלוריות ביום, אז רצוי שכ 750 קלוריות יבואו מפחמימות. או ממש תכל´ס, רצוי כן לאכול פחמימה בכל ארוחה. אז בבקשה, אל תתפתו לכל הדיאטות הדלות בפחמימות ונטולות סרוטונין ושמחת חיים.

אז למה סנדוויץ? ככה.

 

[1]  Carbohydrate Intake and Overweight and Obesity among Healthy Adults. American Journal of the American Dietetic Association. Vol 109. Issue 7, July 2009, 1165-72. 

 

 חזרה לעמוד כתבות

מתכונים בריאים  
מאמרים ופרסומים  
התמחויות  
תזונה וספורט  
עקומת גידול

כל הזכויות שמורות לאתר קרן שחף אלקלעי - דיאטנית קלינית © יעוץ אישי לילדים, מתבגרים ומבוגרים
B.Sc. Nutr.RD במדעי התזונה, M.Sc. בביוכימיה קלינית
שלומציון המלכה 12 א' חיפה | טלפון: 054-7719440 | email: kerendiet@gmail.com
גם אתר זה נבנה ומקודם על ידי הכתובת - פרסום בגוגל | Powered By Alexa Israel