צור קשר | מחשבונים | המלצות מלקוחות | כתבות | מי אני | דף הבית

מעגל השינוי
אם הגעת למסקנה שזהו, הגיע הזמן לשנות ולרדת במשקל, אז מגיעות לך ברכות, כי עברת בהצלחה את השלב הראשון במעגל השינוי – הרצון לבצע שינוי. אז מה אני עושה עם הרצון הזה עכשיו?

הרצון הזה הוא למעשה מקור האנרגיה העיקרי בדרך הארוכה של תהליך השינוי.
השלב הבא זהו השלב של איסוף המידע. את המידע הזה אפשר לאסוף באינסוף צורות – ידע אישי שהצטבר מפה ומשם (הרי כל אחד יודע שכדי לרדת במשקל רצוי לאכול פחות ולבצע פעילות גופנית), פורומים באינטרנט, חברים, שכנים, קולגות, קבוצות תמיכה, קואוצ´רים, נטורופתים, רו פודיסטים (מכירים?), רופאים שעוסקים בתזונה וירידה במשקל, מדקרים, רופאים סיניים, מאמני כושר, דיאטנים כמובן, ועוד ועוד ועוד. אז למי פונים בעצם? צריך לבחור בדרך שהכי מתאימה לך ושאתה הכי מאמין ומתחבר אליה וממנה לשאוב את המידע.
אין דרך נכונה אחת, אלא יש את הדרך הכי נכונה עבורך!
אני אציג בקצרה את מעגל השינוי עפ"י קרן. למעשה, השינוי בו אני מאמינה, דוגל בדרך הקונבנציונאלית, שהיא לדעתי גם הדרך הבטוחה, המאוזנת, והבריאה ביותר. אני מאמינה מאוד באכילה נכונה ומאוזנת ובהרגלי אכילה שמאמצים לכל החיים, ולא בעוד "דיאטה קוסמטית" לא מאוזנת שכזאת שמורידה מהר במשקל בטווח הקצר, אבל ללא תוצאות לטווח הארוך, כיוון שאין בה שום בסיס לשינוי אמיתי באורח החיים ובהרגלי האכילה.מעבר לזה, דיאטות כאלה אף עלולות לעשות נזק לגוף, אם בגלל שהן לא מאוזנות והן מכילות כמויות גבוהות של חלבון לדוגמא, או אם בגלל שיורדים איתן המון במשקל בקצב מהיר, אבל אי לכך גם מאבדים המון מסת שריר, מה שגורם לירידה משמעותית בחילוף החומרים במנוחה.
אחרי שמצאת מה היא הדרך הנכונה עבורך והחלטת איך אתה אוסף את המידע הזה, אתה מתחיל לעבוד. אתה מתחיל לצעוד לאט לאט בדרך החדשה. אבל…לאט לאט. אין צורך להתלהב ולבצע שינויים דרסטיים בבת אחת. בוחרים את הצעדים הראשונים שבהם מתחילים בשינוי, ועם הזמן מוסיפים עוד צעד ועוד צעד, ואז השינוי הוא קל וכמעט ולא מורגש, והוא הופך להיות חלק בלתי נפרד מסדר היום, ההרגלים הקבועים  והחיים השוטפים.
חשוב להבין שאין צורך להגיע ל 100% שינוי. 100% זה רק בתיאוריה. בכל תקופה בחיים אתה אמור למקסמם את היכולות של מה שאתה מסוגל לעשות מבחינת זמן, תקציב, כוחות נפשיים ואנרגיות ועוד ועוד ועוד גורמים. בצורה זו אתה מוציא מעצמך את הכי טוב שאפשר.
חשוב לשמור על שפיות, ושהתהליך יהיה זורם, נעים, קל ואקולוגי. אסור שהתהליך יהיה  מכביד, מסורבל, או כזה שמוציא את החשק לחיות, גורם לתחושת רעב, עייפות, או כזה שמשתלט בצורה זו או אחרת על תחומים אחרים בחיים, סדר היום, הזוגיות, המשפחתיות, או כל דבר אחר שחשוב לך בחיים.
אם אתה חושב שהדרך הזו מתאימה לך ואתה זקוק לעזרה והדרכה בנושאי תזונה ורכישת הרגלי אכילה נכונים יותר עבורך, אז אני אשמח לעזור…חזרה לעמוד כתבות

מתכונים בריאים  
מאמרים ופרסומים  
התמחויות  
תזונה וספורט  
עקומת גידול

כל הזכויות שמורות לאתר קרן שחף אלקלעי - דיאטנית קלינית © יעוץ אישי לילדים, מתבגרים ומבוגרים
B.Sc. Nutr.RD במדעי התזונה, M.Sc. בביוכימיה קלינית
שלומציון המלכה 12 א' חיפה | טלפון: 054-7719440 | email: kerendiet@gmail.com
גם אתר זה נבנה ומקודם על ידי הכתובת - פרסום בגוגל | Powered By Alexa Israel